Fotogalerie

Jeseníky - Račí potok
Jeseníky
Základna oddílu Rigel na Račím Potce u obce Žárová nedaleko lázní Velké Losiny.
Fotky jsou z táborů oddílu Rigel na své základně Račí Potok u obce Žárová nedaleko lázní Velké Losiny v letech 1999 a 2000. Fotky vyfotil Vendy se svým digitálním fotoaparátem.
Fotky z Jeseníků.

Slovensko 2000 - Spiš, Slovenský Raj, Kráľova Hoľa, Štrbské Pleso
Slovensko 2000
Spišská Nová Ves, Spišský Hrad, Spišská Kapitula, Levoča, Slovenský Raj (Čingov, Kláštorisko, Stratená, Dobšinská Ľadová Jaskyňa), Telgárt, Kráľova Hoľa, Štrba, Štrbské Pleso, Popradské pleso, Ostrva.
V polovině září roku 2000 jsme spolu s dvěma spolužáky Tomášem a Pavlem podnikli týdenní čundr po Slovenském Ráji a okolí. Nejprve jsme navštívili Spišský Hrad a jeho okolí (Spišská Kapitula, Levoča), potom jsme prošli napříč Slovenským Rájem a přes Kráľovu Hoľu jsme došli do Štrby. Poslední den jsme se ještě podívali do Vysokých Tater.
Fotky ze Slovenského Ráje.

Itálie 2001 - Gargano, Rimini, San Marino, Venecia
Itálie 2001
Poloostrov Gargano (Peschici, Vieste), oblast Rimini (Misano Adriatico), Republica di San Marino, Venecia.
Na přelomu července a srpna 2001 jsem spolu s Michalem navštívil Itálii. Prvním místem našeho pobytu v Itálii byl kemp poblíž rybářského města Peschici na poloostrově Gargano v regionu Puglia s centrem ve městě Foggia. V této oblasti jsme také navštívili město Vieste. Druhou navštívenou oblastí bylo okolí Rimimi, kde jsme pobývali v kempu ve městě Misano Adriatico. Navštívili jsme také San Marino. Posledním navštíveným místem byly Benátky - Venecia, které oplývá množstvím památek.
Fotky z Itálie.

Slovensko 2001 - Nízke Tatry
Slovensko 2001
Přechod hřebene Nízkých Tater (Kráľova Hoľa, Veľká Vápenica, Čertovica, Ďumbier, Chopok, Krížske sedlo, Liptovská Lúžna).
Na konci srpna 2001 jsem spolu s Pavlem podnikl tradiční čundr po slovenských horách. Nyní jsme se rozhodli přejít hřeben Nízkych Tatier. Přecházeli jsme je od východu na západ, počínaje masívem Kráľovej Hoľe přes střední nižší část se sedlem Čertovica, nejvyšší část Ďumbiera a Chopku a ukončili jsme jej ve vsi Liptovská Lúžna.
Fotky z Nízkých Tater.

Slovensko 2002 - Vysoké Tatry
Slovensko 2002
Přechod Vysokých Tater (Dolina Zeleného plesa, Veľká Studená dolina, Prielom, Bielovodská dolina, Velická dolina, Mengusovská dolina, Kôprová dolina / Štrbské pleso, Podbanské).
Tak jak se již stalo tradicí, konala se i v srpnu 2002 expedice do slovenských hor. Tato expedice směřovala do nejvyšších slovenských hor Vysokých Tater a zúčastnili se jí dva horalové Jura a Tomáš. Přechod Tater jsme začali v Tatranské Lomnici a postupovali směrem na západ přes doliny Zeleného plesa, Veľkou Studenou, Bielovodskou, Velickou, Mengusovskou a Kôprovou. Oproti původnímu plánu pokračovat dále do Západních Tater a Roháčů jsme skončili přechod v Podbanském.
Fotky z Vysokých Tater.

Polsko 2006 - Kraków, Wieliczka, Oświęcim
Polsko 2006
Výlet do historického centra Polska, do Malopolska (Kraków - sídelní město polských králů, kulturní a historické centrum Polska, Wieliczka - solné doly, Oświęcim - koncentrační a vyhlazovací tábor z let 1940 - 1944).
Na začátku dubna 2006 jsem se spolu s několika bývalými spolužáky zúčastnil výletu pořádaného cestovní kanceláří CK2 do Polska. Navštívili jsme nejdůležitější místa v Malopolsku (Kraków, Wieliczka, Oświęcim). Celý výlet trval od pátečního odpoledne, kdy jsme odjížděli z Prahy do noci z neděle na pondělí, kdy jsme se vrátili zpět. Ubytování jsme měli zajištěno v Třinci, kromě výše zmíněných míst jsme projeli přilehlou část Malopolska a polského Horního Slezska.
Fotky z Malopolska.

Morava 2006 - Moravičany, Olomouc, Hrubý Jeseník
Morava 2006
Na začátku srpna 2006 jsem byl týden u příbuzných na Hané v Moravičanech. Během této dovolené jsem byl na dvou větších výletech, do Olomouce a na hřebeny Hrubého Jeseníku.
V případě Olomouce jsem prošel především historické jádro města. V Jeseníkách jsem prošel severozápadní část hlavního hřebene - Keprnickou klenbu s nejvyšší horou Keprník.
Fotky z Moravy.

Novohradské hory 2006 - Nové Hrady, Dobrá Voda
Novohradské hory 2006
Na konci srpna 2006 jsem spolu s bývalým spolužákem Tomášem vyrazil na víkendový vandr po Novohradských horách. Navštívili jsme některá místa tohoto menšího pohoří navazujícího na jihovýchodní okraj Šumavy.
Trasa přechodu Novohradských hor byla: Nové Hrady - Horní Stropnice - Dobrá Voda - Kraví hora - Kuní hora - Benešov nad Černou - Kohout - Soběnov - Pořešín - Kaplice-nádraží.
Fotky z Novohradských hor.

Slovinsko 2007 - Julijske Alpe, Ljubljana, Kamniške Alpe
Slovinsko 2007
V roce 2007 jsme se s kamarády rozhodli využít služeb cestovní kanceláře Mundo a z její nabídky jsme si pro dovolenou vybrali jedenáctidenní zájezd do Slovinska.
Hlavní náplní tohoto zájezdu byla vysokohorská turistika v Julských Alpách (Julijske Alpe) a v Kamnických Alpách (Kamniške Alpe), dále prohlídka Škocjanských jeskyní (Škocjanske jame) a návštěva hlavního města Lublaně (Ljubljana). Náročné túry byly střídány s méně náročnými výlety. Zájezd se konal od 9.8. do 19.8., dopravu zajišťoval autobus, ubytování pak stany v kempech.
Fotky ze Slovinska.

České Švýcarsko 2007 - Mezní Louka
České Švýcarsko 2007
V září 2007 jsme se s kamarády rozhodli uspořádat ještě před příchodem chladnějších podzimních dní ještě jednu větší turistickou akci.
A tak jsme podnikli čtyřdenní turistický pobyt v Českém Švýcarsku s jednodenními túrami do Divoké a Tiché soutěsky, Hřenska, na Pravčickou bránu, do Zadních Jetřichovic, Na Tokání, na Jetřichovické stěny, do Jetřichovic, na Šauenštejn, Dolský mlýn a další zajímavá místa s výchozím bodem na Mezní Louce.
Fotky z Českého Švýcarska.

Blanský les 2008 - Vrábče, Kuklov, Kleť
Blanský les 2008
V červenci jsme uspořádali přechod Blanského lesa, menšího pohoří navazujícího na Šumavu v nedaleko Českého Krumlova. Postupně jsme během víkendu přešli oba jeho hřebeny, které mají spolu tvar písmene U.
Trasa přechodu byla: Vrábče – Kluk – Bohušovická myslivna – Skalka – České Chalupy – sedlo U Jaronína – Kuklov – Rohy – Kleť – Holubov.
Fotky z Blanského lesa.

Morava 2008 - Moravičany, Hrubý Jeseník, Olomouc
Morava 2008
Na přelomu července a srpna jsem byl podobně jako před dvěma lety týden u příbuzných na Hané v Moravičanech. Během této dovolené jsem byl na dvou větších výletech, na hřebeny Hrubého Jeseníku a do Olomouce.
V Jeseníkách jsme prošli jižní část hlavního hřebene - Pradědskou hornatinu s druhou nejvyšší horou Hrubého Jeseníku Vysokou holí. V případě Olomouce jsme navštívili především historické jádro města s řadou pamětihodností.
Fotky z Moravy.

Chudenická vrchovina 2008 - Klatovy, Rýzmberk, Švihov
Chudenická vrchovina 2008
V srpnu jsme podnikli trochu větší pětidenní čundr po Chudenické vrchovině, která je podhůřím Šumavy v prostoru mezi Klatovy a Kdyní.
Navštívili jsme historickou část města Klatovy a dále putovali po trase: Tupadly - Tetětice - Poleň - Pušperk - Velký Kouřim - Koráb - Nový Hertenštejn - Rýzmberk - Ulíkov - Netřeb - Všepadly - Bolfánek - Chudenice. Celý čundr jsme zakončili na hradu Švihov.
Fotky z Chudenické vrchoviny.

Ostatní fotografie
Ostatní
Tak jako jsou vedle velkých rolí i malé, tak i vedle ucelených souborů fotek z expedic či dlouhodobějších výletů jsou fotky z různých kratších akcí. Pro některé z nich je místo právě zde.
V této části jsou fotky z následujících míst a oblastí: České Švýcarsko, Žďárské vrchy, Moravský Kras, Orlík, Jizerské hory, jižní Morava, východní Čechy, střední Čechy.
Fotky z cest.
Navigace
Fotogalerie

Fotogalerie
Na těchto stránkách jsou k prohlédnutí některé fotky z mých cest, které jsem podnikl v uplynulých letech (zejména z různých hor).
Spolu s fotkami jsou na následujících stránkách stručné cestopisy, informace o oblasti, ze kterých fotky jsou a také odkazy na další webové stránky, které se k těmto oblastem vztahují.
Starší obrázky jsou scanované fotky z klasického fotoaparátu (Olympus 700BF), od konce roku 2007 již fotky digitální (Lumix FZ18).
Další fotogalerie mých fotografií je umístěna na webu jura-k.rajce.net.