Ostatní fotografie

Tak jako jsou vedle velkých rolí i malé, tak i vedle ucelených souborů fotek z expedic či dlouhodobějších výletů jsou fotky z různých kratších akcí. Pro některé z nich je místo právě zde.

Fotky z různých cest

Jedním z prvních výletů podniknutých v průběhu mého studia byl třídenní puťák po Českém Švýcarsku v květnu 1998. Tohoto výletu se zúčastnil Martin a Jura. Výchozím místem byl Děčín, dále jsme šli přes Hřensko, Pravčickou bránu, Mezní Louku, Jetřichovice, Studenec do České Kamenice.
Přibližně týden jsme v rámci studia strávili na geodetickém kurzu v Horním Bradle ve Žďárských vrších.
Moravský Kras s Punkevní jeskyní a propastí Macochou, a zejména vinný sklep v oblasti Moravského Písku jsme navštívili v dubnu 1999.
Na letním výcvikovém kurzu se školou jsme byli na nádrži Orlík.
Příjemné chvíle se spoustou sněhu, zábavy, dobrého jídla a pití jsme strávili na silvestra 2001 na Mariánské Hoře (nedaleko Cimrmanova Liptákova) v Jizerských horách.
V dubnu 2002 jsme se vypravili (podobně jako o tři roky dříve) na vínem oplývající jižní Moravu. Zde jsme kromě večera stráveného ve vinném sklepě také navštívili řadu památek. Předně areál zámku Lednice, Valtice, vilu Tugendhat v Brně a při cestě zpět také zámek Žleby.
V srpnu 2002 jsme při krátkém pobytu ve Slatiňanech navštívili zámek Nové Hrady.
I další silvestr v roce 2002 jsme strávili v krásném prostředí Mariánské Hory, a následně jsme sem zavítali ještě o několik měsíců později, když jsme v jejím okolí byli na běžkách.
V červnu jsem si udělal malý výlet podél řeky Sázavy, při kterém jsem navštívil také klášter v Sázavě nad Sázavou.
Na podzim roku 2003 jsem byl na výletě do "působiště" proslulých Blanických rytířů, na Velký Blaník.
Na přelomu léta a podzimu 2006 jsem uskutečnil výstup ze Stráže nad Ohří na Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor. Výstup na tuto horu jsme různými trasami v následujícím roce podnikli ještě dvakrát.
Tradiční zimní akcí se stal Silvestr v Lesíku v Krušných horách. Nejinak tomu bylo i na konci roku 2007.
Pracovně jsem v březnu 2008 navštívil Veltrusy a při cestě na nádraží Nelahozeves také miřejovický jez s vodní elektrárnou. Do stejného regionu jsem se vypravil i o několik dní později při výstupu na památnou horu Říp, kam jsem šel z Roudnice nad Labem a pokračoval pak do Nových Ouholic.
V květnu jsem podnikl dva výlety s Benešova do Senohrab respektive do Mirošovic, při prvním jsem šel přes Chocerady, při druhém přes zámek a park Konopiště a Poříčí nad Sázavou.
Na další výlety v červnu jsem vyrazil na Hřebeny. Nejprve z Dobříše přes Skalku do Dobřichovic, následně z Lochovic přes Plešivec a Písek, nejvyšší horu Hřebenů, do Dobříše.
V červenci jsem podnikl dva výlety do oblastí kolem řeky Vltavy. Prvním byl okruh z Petrova přes Štěchovice a Slapy zpět do Petrova, podruhé trasa proti proudu z Kralup nad Vltavou do pražské Troje.
Navigace
Ostatní

Fotky z cest
V této části jsou fotky z následujících míst a oblastí:
České Švýcarsko - Mariánská skála; Žďárské vrchy - Horní Bradlo; Moravský Kras - Punkevní jeskyně; Povltaví - Orlík, Slapy, Chvatěruby, Klacánky; Jizerské hory - Mariánská Hora; jižní Morava - Lednice, Valtice, Kobylí; východní Čechy - Žleby, Nové Hrady; Posázaví - Sázava, Velký Blaník, Chocerady, Konopiště, Poříčí nad Sázavou; Krušné hory - Klínovec, Lesík; Mělnicko - Veltrusy, Miřejovice; Podřipsko - Říp; Hřebeny - Dobříš, Skalka, Plešivec.